Hírek

Látványosan ettek a csíkos nagymacskák
2016. 01. 07.

 Különleges élményben lehetett része ma a parkunkba látogatóknak, ugyanis az ország legnépesebb szibériai tigris csapatának látványetetését tekinthették meg.

A csíkos nagymacskák fellógatott módon kapták meg napi takarmányukat ami ma bárány és csirkehúsból állt. A vadállatok környezetének gazdagítása több szempontból is fontos: mind fizikailag mind mentálisan jó hatással van rájuk; az állatok nem unatkoznak, nem felejtik el, sőt, rendszeresen gyakorolják a természetes magatartásformákat, ráadásul a nagyközönség is gyakrabban lehet tanúja az állatok természetes viselkedésének.

A 6 főből álló szibériai tigris falka több generációból áll, ugyanis a tenyészpár mellett két 2014-es és két 2015-ös kölyök is a falka tagja. A legfiatalabb állatok—Katja és Vladim- most lesznek fél évesek s a tigris anya ilyenkor kezdi el tanítani őket a lopakodás s a rejtőzködés művészetére.
A finom falatokat mindenki máshogy szerezte meg; Pamír, az anya állat volt a leggyorsabb, aki megtalálta a felaggatott húsokat, párja Boris előtte feltérképezte az ebéd lehetőségeket, s utána minden erejét latba véve tépte le a táplálékot, a két idősebb kölyköt a talajon elrejtett csirkehús foglalta le leginkább, míg a legfiatalabbak lesben állva igen nagy sikerrel csentek el finom falatokat a többiektől.
A szibériai tigrisek ( Panthera tigris altaica) a ma élő 6 tigris alfaj közül a legnagyobb termetűek, - az ivarérett hímek akár 300kg-osak is lehetnek- s ezzel a legnagyobb nagymacskák a világon. Havas élőhelyük miatt bundájuk nem olyan élénk sárga mint a többi alfajnak, ráadásul horpaszukon és hason kb. 5 centiméteres zsírréteg található.
Eredeti élőhelyük Kelet-Szibéria, Korea és Mandzsúria volt, manapság azonban számuk és elterjedési területük tragikusan lecsökkent, csak az Amur és az Usszuri folyók vidékén élnek alig 400-an. 
Megritkulásuk legfőbb okai, a rájuk, illetve főbb táplálékállataikra, a szarvasokra és vaddisznókra irányuló (orv)vadászat, valamint a természetes élőhelyek pusztulása.